Інструкція користувача BAS: Заповнення довідника Номенклатура

Зміст
  1. Довідник Номенклатура
  2. Групи номенклатури
  3. Створення елемента довідника Номенклатура
  4. Реквізити
  5. Одиниці
  6. Місця зберігання
  7. Ціни

Инструкция пользователя BAS: Заполнение справочника "Номенклатура"

Довідник Номенклатура

Продовжуємо нашу нову рубрику "Інструкція для початківців BAS", в минулий раз ми знайомилися із заповненням довідника Організація, в цей раз розглянемо заповнення довідника "Номенклатура", приклади будуть показані в конфігурації BAS Управління торгівлею

Для створення довідника заходимо в меню НДІ і адміністрування - Номенклатура

Инструкция пользователя BAS: Заполнение справочника "Номенклатура"

Групи номенклатури

Відкриваємо довідник "Номенклатура", він поки порожній. У більшості випадків номенклатура має ієрархічну будову і має підгрупи, тому рекомендуємо відразу створити групи, до яких буде належить та чи інша номенклатура, а після в цій папці створювати саму номенклатуру.

Инструкция пользователя BAS: Заполнение справочника "Номенклатура"

У довіднику "Групи номенклатури" пишіть найменування Групи, в нашому випадку це "Овочі". У рядку "Вид номенклатури" заповнюється вид номенклатури, для цього потрібно заповнити довідник "Вид номенклатури". Вид номенклатури характеризує класифікатор для об'єднання номенклатури за загальними ознаками обліку, наприклад "Овочі" ми віднесемо до групи "Продукти", а Диван, можна віднести до виду "Меблі" і т.д. В цьому довіднику додаємо все тими ж способами: 1.Действие - Додати; 2.Ins; 3. Кнопка "Плюсик". Тут заповнюємо найменування, в нашому випадку це "Продукти", і тип номенклатури, тут нам пропонується список, вибираємо потрібний варіант і за допомогою подвійного кліка лівої кнопкою миші наша Група номенклатури заповнена.

Натискаємо ОК і наша група створена, тепер в цій підгрупі створюємо саму номенклатуру (якщо вам потрібно зробити ще одну підгрупу, вам треба виконати ті ж дію що описані вище).

Створення елемента довідника Номенклатура

Група: підтягується автоматично (так як ми попередньо створили групу).

Найменування: пишемо назву номенклатури

Вид номенклатури: заповнюється автоматично (ми її вказували при створенні групи)

Базова од: відкривається класифікатор одиниць виміру, тут вже заповнені основні одиниці вимірювання кг і шт. якщо вони вам не підходять, то ви зможете додати необхідну одиницю виміру. Найкраще це зробити через Класифікатори. Заходимо в меню НДІ і адміністрування - Класифікатори номенклатури.

Вибираємо з Класифікатора потрібні вам одиниці виміру, вони додаються до списку і вже при створенні номенклатури вони у вас є.

Заповнюємо далі дані по нашій новій номенклатурі.

Од. зберігання залишків, од. для звітів, од. місць: при заповненні необхідно записати елемент і автоматично в цих полях з'являється обрана раніше одиниця виміру.

Облік ПДВ: вибираємо потрібну ставку ПДВ, яку використовує ваше підприємство.

Далі заповнюємо необхідні реквізити.

Реквізити

Переходимо до вкладки Реквізити, натискаємо кнопку Показати всі для відображення всіх скритих елементів форми.

Одиниці

Тут вже буде стояти встановлення закладка одиниці зберігання (в нашому випадку кг). Якщо у вас товар продається не тільки в кг, а й в шт, то потрібно цю одиницю додати в цій закладці. Для цього натискаємо Ins, вибираємо з доданого вами раніше списку одиниць виміру, які ви використовуєте. Наприклад, картопля можна продавати поштучно. Або якщо ви купуєте ящиками, а продаєте кг, необхідно вказати коефіцієнт в характеристиках. Важливо! Якщо додаткові од. вимірювання не будуть заповнені в довіднику, то при створенні документів ви не зможете вибрати іншу одиницю виміру, крім тих які вказані в цій закладці.

Місця зберігання

Якщо є основною склад на який у вас завжди буде ця продукція, то в цій закладці слід це вказати. відкриється довідник Склади, де можна додати необхідний склад.

Ціни

Тут вказуються ціна номенклатури, яка буде підставлятися в різні документи. докладніше ми поговоримо в наступній статті.

Після того як всі необхідні дані внесені, натискаємо ОК і наш новий елемент в довіднику доданий. Ви завжди його зможете змінити або додати щось нове.

А також перенести в іншу групу, для цього треба вибрати в списку потрібний елемент довідника "Номенклатура", перед вами відкриється діалогове віконце і натисніть в ньому назву тієї групи куди вам необхідно перенести, або відразу створити нову групу.

Инструкция пользователя BAS: Заполнение справочника "Номенклатура"

На цьому поки все, чекайте наступні наші інструкції.

Сподіваємося наша інформація була корисна. Дякую за увагу! На нашій сторінці в ФБ ви зможете задати питання з цього уроку.

З іншими корисними темами ви можете ознайомитися в нашій базі знань

Якщо Ви ще не придбали цю програму, у Вас є чудова можливість це зробити в нашому магазині

Крім цього, ми надаємо послуги Супроводу BAS

Також Ви можете ознайомитися з нашими розробками для програми BAS

Також, наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітиків за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

( 7 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(073) 090-70-20 (095) 090-70-20 (068) 090-70-20 info@finsoft.ua