Що потрібно знати майбутньому власникові РРО і ПРО

Ця стаття була оновлена 01 Червня 2022, Ср
Зміст
  1. На що слід звернути увагу при роботі з РРО?
  2. Придбання РРО
  3. Укладення договору на сервісне обслуговування
  4. Реєстрація РРО в органах державної фіскальної служби
  5. Опломбування РРО та введення в експлуатацію
  6. Вимоги до форми і змісту розрахункового документа (чеку)
  7. Порядок роботи з РРО та формування Z-звіту
  8. Оформлення покупки і формування фіскального чека
  9. Відмінності під час використання програмного РРО
  10. Штрафні санкції по РРО і ПРО
  11. Штрафні санкції під час воєнного стану.

Что нужно знать будущему владельцу РРО

На офіційному сайті ДФСУ з'явилася пам'ятка для майбутніх користувачів реєстраторами розрахункових операцій.

На що слід звернути увагу при роботі з РРО?

Придбання РРО

1. Модель РРО повинна бути включена в реєстр РРО

2. Термін служби РРО не закінчився.

3. Не пройшов крайній термін реєстрації РРО цієї моделі.

Якщо ви берете РРО (бу), то слід перевірити, що колишній власник зняв з реєстрації і взяти про це довідку.
Перелік фірм у яких можна придбати РРО вказані на офіційному сайті ДФСУ в розділі «Перелік» і в розділі «Податкові новини --2015» - застосування РРО платниками єдиного податку.

Укладення договору на сервісне обслуговування

Майбутній власник РРО повинен укласти договір на сервісне обслуговування в Центрі сервісного обслуговування. За цим договором ви зможете отримати послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного / післягарантійного ремонту вашого РРО.

Потрібно пам'ятати, що Центр сервісного обслуговування повинен мати укладений договір з виробником саме тієї моделі РРО яку ви придбали.

Реєстрація РРО в органах державної фіскальної служби

Для реєстрації власник РРО звертається до органу ДФС за місцем реєстрації його як платника податків. А так же за місцезнаходженням підрозділів (філії, дочірні підприємство). Підприємство також може зареєструвати РРО за місцезнаходженням своїх відокремлених підрозділів (філій, дочірніх підприємств), які розташовані в іншій територіальній одиниці.

У наказі Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.09.2013 за № 1617/24149) зазначений порядок подачі і перелік документів. Термін реєстрації РРО в органах ДФС не повинен бути більше 3-х робочих днів.

Опломбування РРО та введення в експлуатацію

РРО отримує фіскальний номер і після цього він може бути опломбований сервісним центром, де вам видають довідку про цю процедуру.

Коли РРО зареєстрований в органах ДФСУ його вводять в експлуатацію і при цьому складається відповідний акт.

Вимоги до форми і змісту розрахункового документа (чеку)

Ці вимоги Вимоги ви можете знайти в Положенні про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 за № 105/5296 (далі - Положення).
 Что нужно знать будущему владельцу РРО

Порядок роботи з РРО та формування Z-звіту

Для початку роботи з РРО у вас має бути в наявності:
- Книга обліку розрахункових операцій (КОРО),
- Паспорт виробника на РРО,
- Реєстраційне свідоцтво ДФС,
- Акт введення в експлуатацію,
- Довідка про опломбування РРО (на пломби, які прикріплені на апараті) від сервісного центру.

В кінці дня касир повинен не забувати про перевірку цілісності пломб.

Після перевірки наявності касової стрічки, правильності її установки касиру слід перевірити працездатність апарату, для цього друкують "Нульовий чек" або Z-звіт. Перевірте щоб в чеку (Z-звіті) реквізити відповідають дійсності. а внизу правильно час і дата.

Якщо необхідно внести розмінні гроші в касовий апарат, виконуєте операцію «Службове внесення». Для винесення грошей з каси використовуйте операцію «Службовий вилучення».

При виявленні несправності РРО, вам слід зафіксувати несправність в КОРО У розділі №4 в колонках № 1 і 2 і викликати майстра Центру сервісного обслуговування. Потім потрібно оформити КОРО (розділ № 3 колонки № 1) і продовжувати роботу з видачею «розрахункових квитанцій».

Працездатність після ремонту так само необхідно перевірити виконавши «Нульовий чек» або Z-звіт. Оформивши «Акт про поломку РРО», надати майстру на оформлення КОРО (розділ № 4, колонки № 3, 4, 5).
При цьому касир повинен заповнити КОРО в розділі № 4 колонки № 6 і №7 та оформити КОРО розділ № 3 колонки №№6 і 8.

Для продовження роботи на відремонтованому РРО необхідно виконати «Службове внесення» на суму проведених операцій за розрахунковими квитанціями.

Якщо ремонт РРО був завершений не в день поломки, то касиру слід виконати операцію «Службовий вилучення» і фіскальний звіт.

У разі блокування РРО через 24 години (максимальна тривалість роботи апарату від початку проведення першої фіскальної операції ( «Фіскальний чек», «Видатковий чек») для розблокування касиру досить виконати фіскальний звіт.

У разі блокування РРО через 72 години (максимальна тривалість для непередачі даних з апарату на сервер ДФС) касиру слід вимкнути, а потім включити РРО, зняти звіт по модему за допомогою кнопок прокрутки касової стрічки і переконатися, що в звіті буде вказана передача даних з датою і час примусового перезавантаження РРО. Якщо при передачі даних понад 72 годин, то касиру слід діяти аналогічно зазначеному при поломці.

Для наявності можливості резервного електроживлення на РРО рекомендується додатково встановити пристрій безперебійного живлення.

У разі відключення електроенергії необхідно припинити роботу на РРО, оформити КОРО (розділ № 3 колонки № 1-4) і продовжувати роботу з видачею «розрахункових квитанцій» до початку роботи касового апарату.

При відновленні електроенергії необхідно перевірити працездатність РРО, «Нульовий чек» або Z-звіт на РРО, оформити КОРО (розділ № 3 колонки № 6-8) і для продовження роботи виконати «Службове внесення» на суму проведених операцій за розрахунковими квитанціями.

Для закінчення роботи на РРО необхідно виконати «Службове вилучення», сформувати фіскальний звіт (Z-звіт) і приклеїти його в КОРО (розділ № 1). При цьому необхідно оформити КОРО (розділ № 2) за даними фіскального звіту.

Якщо протягом дня знято кілька фіскальних звітів, то їх все необхідно приклеїти у КОРО і забезпечити запис в розділі №2 згідно кожного звіту окремо.

Оформлення покупки і формування фіскального чека

Товар вводиться в чек вручну або за допомогою сканера штрих-коду. Після того як сума озвучується покупцеві, повинна бути озвучена сума, отримана від покупця. Чек закривається, покупцеві надається фіскальний чек і здача, озвучена голосом.

Якщо покупець відмовляється від покупки, ви до закриття повинні виконати ануляцію позиції. Залежно від налаштувань РРО та переваги підприємства, дані анульованою позиції можуть як друкуватися в чеку, так і не друкуватися.

Після закриття чека - створити чек на повернення («Видатковий чек»). Такий чек видається покупцю разом з готівковими коштами за повернутий раніше товар.
Якщо фіскальний чек був створений на помилкову суму або помилкову товарної позиції, то також виконується «Видатковий чек».
Відмінністю між такими «видатковими чеками» підстави, яка повинна бути відображена в реквізиті чека через додаткову настройку в програмному забезпеченні підприємства.

Відмінності під час використання програмного РРО

Коротко пройдемося на відміну від описаної вище інформації:

Придбання. Купується лише ліцензія на використання ПРРО на певний період часу або певну кількість чеків. Сама програмна частина не має терміну дії, можливі поновлення при виході нових версій. Також можливе використання безплатної версії від податкової інспекції.

Укладання договору на сервісне обслуговування - не потрібне, тому що немає жодного сервісного обслуговування Реєстрація РРО в органах державної фіскальної служби – потрібна як і звичайний РРО Опломбування РРО та введення в експлуатацію - відсутнє. Можна починати користуватися з придбання ліцензії та реєстрації в податковій.

Вимоги до форми та змісту розрахункового документа (чека) - чеки реєструються в електронному вигляді на сайті податкової. Форма задається розробником програмно, користувач заповнює лише свої реєстраційні дані та товари/послуги, які реалізує.

Порядок роботи з РРО та формування Z-звіту - загальний порядок роботи аналогічний традиційному РРО за винятком відсутності актів, пломб тощо. Існує обмеження на офлайн режим роботи 36 годин безперервно і максимум 168 годин на місяць сумарно, у такому режимі можлива робота за рахунок зарезервованих номерів чеків.

Оформлення купівлі та формування фіскального чека - загальні принципи так само схожі, але не потрібно друку кожного чека, його можна надати клієнту електронною поштою, повідомленням і т.д.

Рекомендуємо звернути увагу на сервіс - Cashalot, який вбудований в конфігурації BAS.

Докладніше про відмінності РРО та програмного РРО можна прочитати у статті.

Штрафні санкції по РРО і ПРО

А ми нагадуємо, що з 01 липня 2015 року (згідно з Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» від 28.12.2014 р № 71-VIII) для платників єдиного податку третьої групи зобов'язані вести розрахункові операції через зареєстровані реєстратори розрахункових операцій (РРО).

З 01 січня 2022 року - ЗАСТОСУВАННЯ ШТРАФНИХ САНКЦІЙ ПО РРО!!!

Отже, якщо у вас виявлять в ході перевірки на протязі календарного року такі можливі порушення:

1.- Проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
- Не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи;
- Невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
- нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання.

Те, згідно п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожують такі штрафні санкції:

  • Перше виявлене порушення - штраф у розмірі 100% вартості проданого товару (наданої послуги)
  • Друге і кожне наступне - штраф у розмірі 150% вартості проданого товару (наданої послуги).

2. У разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незбереження розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

То, відповідно до п.3 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожує штраф - 850 грн.

3. В разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незбереження.

Те, згідно п.4 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожує штраф - 340 грн.

4. - У разі якщо контрольну стрічку не надрукованого або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій;
не збережено контрольну стрічку протягом трьох років;
- Виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.

То, відповідно до п.5 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожує штраф - 510 грн.

5. При проведенні розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості

То, згідно п.6 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожує штраф - 85 грн.

6. - У разі порушення встановленого у пункті 1 статті 9 порядку проведення розрахунків через каси підприємств, установ і організацій, в яких ці операції повинні проводитися з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою (за наявності) в встановленому порядку;
- У разі порушення порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті.

То, згідно п.7 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожує штраф - 340 грн.

7. У разі застосування при здійсненні розрахункових операцій реєстратора розрахункових операцій, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені зміни, не передбачені конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника за умови відсутності чи пошкодження пломби центру сервісного обслуговування.

То, відповідно до п.8 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожує штраф - 5100 грн.

8. В разі неподання до органів доходів і зборів звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання.

То, згідно п.9 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожує штраф- 510 грн.

9. Реалізація товарів, що не враховані в установленому порядку

То, згідно з п.20 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожує штраф - 200% вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше 170 грн.

10. Встановлення контролюючими органами факту внесення не передбачених конструкторсько-технологічною та програмною документацією виробника змін у конструкцію чи програмне забезпечення належним чином опломбованого реєстратора розрахункових операцій, до центру сервісного обслуговування, який здійснює технічне обслуговування і ремонт цього реєстратора.

То, відповідно до п.24 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій", вам загрожує штраф - 5100 грн.

Штрафні санкції під час воєнного стану.

Примітка! Тимчасово, на період до припинення чи скасування військового стану на території України, штрафи за порушення вимог Закону про РРО не застосовуються.

З іншими корисними темами ви можете ознайомитися в нашій базі знань

Якщо Ви ще не придбали цю програму, у Вас є чудова можливість це зробити в нашому магазині

Крім цього, ми надаємо послуги Супроводу BAS

Також Ви можете ознайомитися з нашими розробками для програми BAS

Також, наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітикам за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

( 12 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(073) 090-70-20 (095) 090-70-20 (068) 090-70-20 info@finsoft.ua