Мокра печатка вже не мокра. ЕЦП, КЕП

Ця стаття була оновлена 18 Лютого 2021, Чт
Зміст
  1. Мокра печатка вже не мокра: вступив в силу закон про скасування мокрої печатки
  2. Скасування обов'язкового використання мокрої печатки
  3. Що таке електронний підпис?
  4. Чим відрізняється ключ ЕЦП від КЕП?
  5. Як отримати кваліфікований електронний підпис?
  6. Використання ключа КЕП в сервісі FlyDoc

Мокрая печать уже не мокрая

Мокра печатка вже не мокра: вступив в силу закон про скасування мокрої печатки

Набуття чинності закону про скасування мокрої печатки, що нам дадуть ці зміни?

6 листопада 2014 року набрав чинності Закон № 1206-VII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу», який було прийнято 15 квітня 2014 року.

Отже, ми все ближче і ближче до європейських економічних стандартів ведення бізнесу. В ідеалі цей Закон повинен допомогти скоротити витрати часу, зберегти нерви і гроші на відкриття своєї власної справи.

Що ж так спростить життя підприємцям?

Скасування реєстраційних зборів при реєстрації юридичної особи (170 грн.) та фізичної особи-суб'єкта підприємницької діяльності (34 грн.).

Тут виникає питання, а в чому саме спрощення? Сума некритична зовсім. Але, подумайте самі, наскільки нерозумно в епоху електронних платежів, підтверджувати сплату збору квитанцією з банку або платіжкою з банківської печаткою, згідно зі старим Законом. І тут розумієш, так, спрощення.

А ось реєстраційний збір для всіх інших цілей ніхто не відміняв, і він продовжує сплачуватися.

Скасування обов'язкового використання мокрої печатки

Мати мокру печатку чи ні - це вже справа самого підприємства, і юридичної сили вона вже не несе.

Та тут у будь-якого бухгалтера постане питання, а як вірити документу без печатки?

Відповідь в законі така: єдиним елементом підтвердження автентичності документів стане підпис посадової особи фірми із зазначенням прізвища та ініціалів.

І цей підпис унікальний, адже його не можна вкрасти, втратити, передати комусь, заховати в сейфі, йому не загрожує рейдерське захоплення.

Печатка вже давно втратила функцію гарантування справжності документа. Адже всі ми знаємо, що підробити її в наш час простіше простого, а от з підписом буде складніше.

Правда, ми живемо в такий час, коли всі держструктури і комерційні організації переходять на електронний документообіг. Що робити в цьому випадку, запитаєте ви? Але і тут все простіше, ніж ви думаєте, адже раніше для цього використовувався ключ ЕЦП, тобто електронно-цифровий підпис, який зараз замінили на більш захищений ключ КЕП - кваліфікований електронний підпис.

Що таке електронний підпис?

Електронний підпис є аналогом вашого ручного підпису і використовується тоді, коли потрібно підписувати будь-які документи в електронному вигляді, будь то договори або платіжки. Він побудований на асиметричній криптографії і виглядає як своєрідний набір спеціальних символів. Він визнається на законодавчому рівні і має дві частини:

  1. Власне, ваш особистий ключ КЕП, який доступний тільки вам і інформацію про який не можна нікому передавати. Використовуючи його, ви і будете ставити електронний підпис.
  2. Сертифікат з відкритим ключем, який доступний всім для того, щоб перевіряти вашу особу або особу того, хто підписав той чи інший документ.

Чим відрізняється ключ ЕЦП від КЕП?

Електронно-цифровий підпис був у вигляді файлу і міг зберігатися хоч на робочому столі комп'ютера, хоч на флешці. Він приймався до листопада 2020 року, після чого його змінили на кваліфікований електронний підпис, у якому захист вже на іншому рівні, тому місцем його зберігання може бути:

  1. Атестований в Держспецзв'язку токен - захищений носій, звідки не можна підпис скопіювати. Він, як і банківська карта, має ПІН-код. Токени частіше використовують представники органів державної влади та місцевого самоврядування, держслужбовці, нотаріуси та держреєстратори.
  2. Хмарні сервіси, які частіше використовують ФОП і приватні суб'єкти господарювання для того, щоб зберігати ключ КЕП.

Насправді, обидва варіанти надійні, тому можна обирати будь-який з них.

Як отримати кваліфікований електронний підпис?

Будь-який підприємець може отримати КЕП в Акредитованому центрі сертифікації ключів, де ця послуга буде платною, або безкоштовно в податковій і «ПриватБанку». Перед прийняттям рішення про вибір місця отримання електронного підпису рекомендуємо вивчити, які системи підтримують такий КЕП.

Крім того, розробники популярного в Україні додатка «Дія» збираються запустити нову держпослуг по видачі сертифікатів КЕП. А це означає, що найближчим часом в Дії можна буде оформити кваліфікований електронний підпис, який потрібен як засіб ідентифікації під час онлайн отримання будь-яких державних послуг.

Використання ключа КЕП в сервісі FlyDoc

Ті, хто переходить на електронний документообіг часто вибирають для обміну е-документами популярний модуль FlyDoc, який без проблем вбудовується в програми системи BAS. Варто сказати, що в такому випадку без кваліфікованого електронного підпису не обійтися, адже він ставиться прямо в модулі без необхідності вивантажувати документи, які потрібно підписувати. До речі, сервіс «Вчасно» та інші вимагають спочатку імпортувати туди документи і в них вже ставити підпис.

Ключ КЕП - це зручно і сучасно. Якщо ви хочете, щоб ваша компанія йшла в ногу з часом, то потрібно позбавлятися від паперової тяганини і ручних підписів і переводити все в електронний вигляд.

Про всі зміни в законодавстві Ви можете вчасно дізнатися у нас на сайті.

Також, Ви можете навчитися багато чому у нас:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітиків за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

Крім цього, ми надаємо широкий спектр послуг BAS.

Якщо Вам не вистачає типового функціоналу програми BAS, Ви завжди можете замовити Модулі від компанії FinSoft.

( 16 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(073) 090-70-20 (095) 090-70-20 (068) 090-70-20 info@finsoft.ua