Навчальні статті. Урок - Оновлення баз BAS

Ця стаття була оновлена 12 Травня 2022, Чт
Зміст
 1. Оновлення баз BAS
 2. Перше правило оновлення: Зроби бекап і спи спокійно!
 3. Друге правило оновлення: Перевірити наявність доробок!
 4. Третє правило оновлення: Дізнатися версію основний конфігурації!

Обновление BAS

Вітаємо читачів нашого сайту. Сьогодні ми розглянемо одну з найцікавіших тем - оновлення баз BAS. На цьому уроці ми розглянемо особливості оновлення баз на прикладі конфігурації BAS Управління торгівлею 3.2 

Оновлення баз BAS

Перше правило оновлення: Зроби бекап і спи спокійно!

Це може здатися жартом в якійсь мірі, але це зовсім не так. Не зробивши бекап, бази даних ви ризикуєте опинитися в жахливій і, можливо, безвихідної ситуації. Якщо при оновленні, щось піде не так (вимкнуть світло, фізична поломка сектора диска, помилка запису в пам'ять, просто оновили не те, що потрібно або внутрішня помилка платформи, або втрата мережевого з'єднання або просто пакета). Ви не зможете відкотити зміни, які ви зробили в базі даних. І якщо у вас немає свіжого бекапу, вам доведеться або вирішити помилку, або зробити відкат на більш ранній бекап. А якщо додати до цього ще й відсутність регулярних бекапів ви ризикуєте втратити базу зовсім, а можливо і роботу.

Друге правило оновлення: Перевірити наявність доробок!

Оновлення умовно можна розділити на два типи.

Перший - без доробок, раніше ми включали в нашій конфігурації режим редагування, так ось, якщо режим ще не включали, це означає, що конфігурація знаходиться на повній підтримці і її оновлення може виконати навіть не просунутий користувач. Оскільки потрібно просто вибрати файл для оновлення та погодитися з усіма питаннями платформи по оновленню.

І другий тип - з доробками, якщо режим включений, нам потрібно провести аналіз доробок: для цього йдемо в настройки підтримки (Меню Конфігурація - Підтримка - Налаштування підтримки) і виконуємо порівняння з постачальником.

Обновление 1С

Після натискання на цю кнопку буде вироблено порівняння з конфігурацією постачальника. Що це означає? У базі зберігається не тільки одна конфігурація об'єктів. Їх три:

Конфігурація бази даних - це конфігурація, яку ми бачимо в дереві об'єктів конфігурації. З нею працюють користувачі.

Основна конфігурація - це копія «Зміни бази даних», вона створюється в той момент, коли ми вносимо зміни, додаючи довідники документи, реквізити, в загальному, виконуючи доопрацювання. Візуально це можна помітити появою «зірочки» і активізації кнопки для застосування змін (F7) «бочонок».

Обновление 1С

Зникає ця конфігурація в момент внесення змін через «бочонок», накочуючись на «Конфігурацію бази даних». Тобто ми працюємо на копії конфігурації, щоб не заважати роботі користувачів.

Конфігурація постачальника - це конфігурація об'єктів, який її задумали в BAS для конкретного рішення, ніби бухгалтерія, управління торгівлею або інші. Тобто оригінальний набір об'єктів від виробника без наших доробок. Вона створюється в момент, коли ми натискаємо на кнопку «Дозволити редагування» в налаштуваннях підтримки.

Так от, повернемося до порівняння. Ми запустили порівняння нашої «Зміни бази даних» з «Зміною постачальника». Таке порівняння покаже нам тільки наші доопрацювання. У першій колонці наша допрацьована конфігурація, в другій конфігурація постачальника.

Обновление BAS

Всі прекрасно видно. Зелені плюсики означають, що в основний конфігурації додані об'єкти. Зелені олівці означають, що об'єкт постачальника міняли. Ми якраз міняли інтерфейс, виводячи туди посилання на наші доопрацювання, а в критерії відбору додавали зв'язок введення на підставі маршрутного листа і замовлення покупця і т.д.

Є в цьому вікні ще й третя колонка «Режим об'єднання», в ній можна вказати, за яким правилом з'єднувати об'єкти двох конфігурацій. До цієї колонці повернемося трохи далі.

Третє правило оновлення: Дізнатися версію основний конфігурації!

Конфігурації, як і платформа BAS постійно розвиваються, йдучи в ногу з часом. BAS випускає постійно нові версії своєї програми і конфігурацій і щоб не заплутатися в них, існує поняття «Номер релізу», тобто назвемо це версія або порядковий номер. Наприклад, колись була версія (номер релізу) конфігурації Бухгалтерія 1.0.0.1, потім вийшло оновлення конфігурації з номером 1.0.0.2, після нього 1.0.0.3 і так до 2.1.19.1 (остання на момент написання статті). Номери релізів є і у платформи 8.3.6.2100 або 8.3.18.1627 і т.д. Ці дані найпростіше знайти в меню Довідка - Про програму.

Обновление BAS

У вікні є дані про платформу в першому рядку, і нижче про конфігурацію.

Обновление 1С

Тепер в залежності від кількості доробок і версії поточної конфігурації ми можемо оцінити час робіт. Залишилася справа за малим отримати пакет оновлень. Пакет можна отримати декількома способами. Це скачати з сайту https://portal.1c.eu/ при наявності активного договору ІТС. Або з диска ІТС. Якщо договору вже немає, тоді можна спробувати знайти оновлення самостійно в інтернеті, при цьому ризикуючи потрапити на сайт з вірусами та іншої «радістю». Як діяти - вирішувати вам.

Встановлений пакет містить в собі файли:

 1. Конфігурацію постачальника файл з назвою «1Cv8.cf»
 2. Файл оновлення, це теж файл конфігурації, але містить в собі виключно змінені об'єкти з назвою «1Cv8.cfu»
 3. Демонстраційну базу даних містить приклади документообігу та роботи з довідниками та іншими об'єктами. Файл з назвою «1Cv8.dt»
 4. А так же кілька файлів з описом поновлення.

Обновление BAS

Ну, ось ми і підготувалися до нашого оновленню. Тепер трохи методики.

Я рекомендую початківцям виконувати оновлення виключно послідовно. Справа в тому, що можна трохи схитрувати. Наприклад, ситуація, коли у вас конфігурація для оновлення версії скажімо 3.2.19.3, а оновити потрібно на 1.2.23.2 можна відразу вказати в якості оновлення файл «1Cv8.cf» з пакетом оновлень «1.2.19.3» і перескочити всі версії від 1.2.23.2. Наш 23й пакет вже зберігає в собі всі попередні, можна заощадити пристойно часу. Це дійсно так, але тільки якщо ви вже неодноразово оновлювали раніше. Тому вам потрібно при оновленні вибирати файл «1Cv8.cfu».

Правила оновлення.

У кожного об'єкта, будь-то документ або довідник, є кілька елементів для оновлення та установки правил об'єднання. Елементи розглянемо трохи нижче, а поки правила. Правила можна виділити в декілька категорій-випадків.

 

Конфігурація бази даних

Конфігурація постачальника

Правило оновлення

1

Змінено

Не змінено

Пропускаємо об'єкт

2

Змінено

Змінено

Аналіз змін

3

Не змінено

Не змінено

Пропускаємо об'єкт

4

Не змінено

Змінено

Взяти з конфігурації  постачальника

Перший випадок - коли ми щось міняли, але постачальник в цьому місці нічого не міняв, тоді ми знімемо прапорці навпроти цього об'єкта щоб не затерти наші зміни, тому що код конфігурації постачальника замінить наш повністю. Цей випадок характеризується олівцем тільки в основний конфігурації

Обновление BAS

Другий випадок - найскладніший, це розглянемо трохи нижче на реальному прикладі. Це той момент, коли у вас у вікні порівняння будуть два олівця в обох колонках порівняння.

Обновление BAS

Третій випадок - коли нічого не змінено, зазвичай такі об'єкти не потрапляють навіть в порівняння, але якщо все-таки потрапили, зніміть з них галочки.

Четвертий випадок - коли міняв постачальник, а ми ні. В цьому випадку залишаємо галочку.

Обновление BAS

З цього всього можна зробити висновок. Якщо у вас попалася ситуація чотири, то перевірте щоб галочка точно стояла. Якщо у вас попався перший або третій випадок перевірте, щоб галочка не стояла. І готуйтеся, якщо попався другий.

Для наочності я додав код в модуль об'єкта довідника «Партнери».

Лістинг 1. Довільний код для оновлення.

Обновление BAS

 

Отже, почнемо оновлення і розглянемо другий випадок на прикладі. Переходимо в меню «Конфігурація» - підменю «Підтримка» - пункт меню «Оновити конфігурацію».

Обновление BAS

Після цього нам необхідно вибрати варіант пошуку файлу з оновленням. Давайте вкажемо пункт «Вибір файлу оновлення», тому що у нас вже підготовлений файл для оновлення.

Обновление BAS

Вказуємо файл «1Cv8.cfu» і натискаємо далі. В кінці майстра оновлення у нас з'явиться така табличка:

Обновление BAS

 

Де ми можемо побачити поточну версію і ту, на яку буде виконано оновлення. Тиснемо «ОК» платформа почне порівняння конфігурацій. Процес може бути досить тривалий. А так же потрібно пам'ятати, що в момент порівняння платформа BAS створює тимчасовий файл, який буде рости з часом оновлення, варто пам'ятати про це і завжди перед оновленням мати гігабайт або два в запасі на диску «С».

Вікно порівняння має схожий вигляд на вікно порівняння з постачальником, все ті ж три колонки.

Обновление BAS

 

Нас цікавить конкретно модуль об'єкта. Якщо ви помітили, то і в першій і в другій колонці є олівці, спочатку навпаки самого з назвою конфігурації, а далі вже йде детальне відмінність. Тобто перше, на що потрібно звертати увагу при оновленні - це олівці, які є в обох колонках.

Сам код модулів або елементи форми теж розділені на кілька сутностей-ситуацій.

 • Код / елементи є тільки в нашій конфігурації.
 • Ділянка коду збігається в обох конфігураціях.
 • Ділянка коду не збігається в обох конфігураціях.

Якщо код збігається, він ніяк не буде відзначений при порівнянні, просто текст на білому тлі.

Якщо код є тільки в нашій конфігураціі- він буде відзначений, синім кольором.

Якщо код є тільки в новій конфігурації, тоді він відзначений зеленим кольором.

Якщо код є і в новій і в старій конфігурації, але не збігається, він буде відзначений червоним.

З елементами форми справи трохи складніше йдуть, їх поки пропустимо.

Для того, щоб проаналізувати на практиці варіанти ситуацій, давайте знайдемо шматочок коду, який ми раніше помістили в функцію «ПриСозданииНаСервере». За вищеописаної логікою наш шматочок коду повинен бути синього кольору. Викликаємо контекстне меню на рядку модуля об'єкта Партнери і натискаємо пункт «Показувати росходження в модулях»

Обновление BAS

Нам відкриється вікно з трьома розділами. Перший розділ - список процедур і функцій, що відрізняються.

Обновление BAS

 

Тут можна вказати варіанти об'єднання процедур і функцій. Така можливість з'явилася тільки в 8.3. Тут так само видно нові процедури і функції. Давайте знайдемо нашу функцію.

Обновление BAS

У двох середніх вікнах ми бачимо порівняння зліва наша конфігурація і наш код, а справа конфігурація постачальника. У самому нижньому вікні результат обраного режиму об'єднання. У цій функції обраний режим «Взяти з нової конфігурації постачальника» тому в результаті такої смакоти наш код буде стертий, точніше, заміщений кодом установки постачальника, що нам і видно в нижньому вікні. Якщо ми змінимо режим об'єднання, то і результат вже буде іншим. Міняти режим об'єднання можна або в третій колонці відразу для всіх процедур і функцій, або для кожної окремо, натискаючи на значок шестерінки.

Обновление BAS

Я попередньо додав на форму документа одну кнопку без процедури. Тепер давайте спробуємо порівняти елементи форми. Для цього викликаємо контекстне меню на формі у вікні порівняння.

Обновление BAS

І натиснемо на кнопку «Звіт про порівняння метаданих», нам відкриється таке вікно:

Обновление BAS

 

Тут нам потрібно вказати «Формат» - Докладно; «Виводити в» - табличний документ; Параметри - «Показувати розрізняючи графічно». Так само вкажіть місце на диску, куди буде збережений звіт.

Натискаємо «ОК»

Відкриється така форма, яка буде містити в собі графічне представлення об'єктів порівняння. Зліва наша конфігурація, праворуч-постачальника. Можна помітити, що на нашій формі є кнопка, якої немає на формі постачальника.

Обновление BAS

 

Також, трохи нижче є і текстове представлення цієї відмінності.

Обновление BAS

Тут ми бачимо що поле «ДатаДляРеестра» змінено, у нього різний розмір і номер обходу, номер обходу це кількість натискань клавіші «Enter» для автоматичного переходу до цього поля без використання мишки. Слідом після цього поля йде наша кнопка.

Наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітиків за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

( 7 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(095) 090-70-20 (068) 090-70-20 (093) 090-70-20 info@finsoft.ua