Навчальні статті. Урок - З'єднання з іншою базою

Зміст
  1. Завантаження через COM. Установка відображення елементів форми
  2. Завантаження через COM. Виклик процедури УстановитьВидимость()
  3. Завантаження через COM. З'єднання з базою.
  4. Завантаження через COM. Запит в базі джерелі.
  5. Завантаження через COM. Опрацювання запиту.
  6. Завантаження через COM. Створення елементу.

COM соединение

Сьогодні ми розглянемо приклад COM-з'єднання між двома базами BAS.

COM - об'єктна модель компонентів; вимовляється як «ком», технологічний стандарт від компанії Microsoft, призначений для створення програмного забезпечення на основі взаємодіючих компонентів, кожен з яких може використовуватися в багатьох програмах одночасно. Якщо більше, простіше кажучи, це деякий інтерфейс для програм за допомогою його вони можуть спілкуватися між собою.

Для зв'язку з іншою базою BAS ми скористаємося цією технологією. Для початку підготуємося, створимо ще одну базу BAS, яка буде копією нашої бази, де ми вели доопрацювання. Для цього нам потрібно вивантажити нашу базу з доробками через меню «Адміністрування» - «вивантажити інформаційну базу». В результаті у нас буде файлик з розширенням «.dt» це розширення позначає, що файл - це вивантаження бази. Створимо нову, порожню базу (як це робити ми розглядали на одному з перших уроків) і завантажимо в неї нашу вивантаження через меню «Адміністрування» - «Завантажити інформаційну базу».

Тепер підготуємо дані. Умовним завданням у нас буде завантаження даних по автомобілям і водіям, тобто копія бази це філія, де йде облік водіїв і машин, але в основній базі теж необхідно зберігати ці дані для об'ємного обліку.

Для того щоб розділити в базі автомобілі наші від філії, зробимо невеликі доопрацювання: додамо реквізит «ВнешнийНомер» з типом рядок. Сюди ми будемо записувати код з другої бази, тому що він може не збігатися з нашим кодом. Простий приклад - в нашій базі 3 водія, у філії вісім. Ще додамо реквізит «Внешний» тип булево. Його будемо встановлювати в значення Істина при завантаженні з іншої бази, щоб відрізнити філію від основної бази, цей реквізит додамо в форму списку довідника автомобілі.

Створимо нову обробку, назвемо її «Загрузка данных из другой базы». У обробки будуть два режими роботи серверний і файловий, аналогічно можливих варіантів баз. Так само нам будуть потрібні поля для введення імені бази, сервера, користувача і пароля.

COM соединение 

Для реквізиту пароль і поля на формі включимо властивість «Режим пароля». Реквізити «Серверная» і «Файловая» будуть з типом булево, так само одночасно можна натиснути тільки один з них. Інші реквізити будуть з типом рядок необмеженої довжини.

Розмістимо реквізити на формі, а також додамо «взаємо виключення» галочок «Серверная» і «Файловая», а кнопку «Выполнить» перейменуємо в "Загрузить данные». Так само додамо зміна видимості елементів форми «Надпись сервер» і «Сервер», якщо включений файловий режим, то приховувати ці елементи. Проставляти галочку «Файловый» будемо при відкритті.

Завантаження через COM. Установка відображення елементів форми

COM соединение 

Завантаження через COM. Виклик процедури УстановитьВидимость()

COM соединение 

Процедура УстановитьВидимость() загальна, в ній і будемо міняти видимість елементів, а викликати її будемо з трьох місць, при відкритті і при зміні прапорців.

Тепер почнемо програмувати підключення до бази.

Завантаження через COM. З'єднання з базою.

COM соединение 

У разі успіху ми отримуємо доступ до другої базі. Дуже важливою особливістю такої роботи є те, що ми не можемо працювати з посилальними типами даних. Тобто конструкція: БазаИсточник.Справочники.Номенклатура.НайтиПоКоду(«0001»). Посилання поверне помилку. При цьому прості типи повністю доступні, такі як рядок або число.

Зробимо запит до зовнішньої базі.

Завантаження через COM. Запит в базі джерелі.

COM соединение 

Синтаксис запиту схожий зі звичайним запитом. Тепер опрацюємо результат запиту. І завершимо обробку, обов'язково закривши з'єднання.

Завантаження через COM. Опрацювання запиту.

COM соединение 

Для простоти розуміння коду створимо окрему процедуру для створення нового елемента.

Завантаження через COM. Створення елементу.

COM соединение 

Також, наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітиків за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

( 9 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(095) 090-70-20 (068) 090-70-20 (093) 090-70-20 info@finsoft.ua