Навчальні статті. Урок - Документи в BAS

Ця стаття була оновлена 02 Червня 2022, Чт
Зміст
  1. Документи. Реквізити і Табличні частини
  2. Документи. Форми, Обробники подій, Макети, Процедури друку, Макети
  3. Документи. Нумерація
  4. Документи. Рухи
  5. Документи. Послідовності
  6. Документи. Введення на підставі

Наша серія навчальних статей. Переходимо до вивчення більш складного об'єкта конфігурації - Документа в програмі BAS

Документи - це прикладні об'єкти конфігурації. Вони дозволяють зберігати в інформацію про здійснені господарські операції або про події, що сталися в "житті" підприємства взагалі. Це можуть бути, наприклад, прибуткові накладні, накази про прийом на роботу, рахунки, платіжні доручення і т.д.

Документи. Реквізити і Табличні частини

Кожен документ, як правило, містить деяку додаткову інформацію, яка детально описує цей документ. Наприклад, для документа Надходження товарів і послуг це може бути інформація про постачальника товарів (контрагента), склад, на який оприбутковуються товари і т.п. Набір такої інформації є однаковим для всіх документів конкретного виду, і для її зберігання служать реквізити документа. А для інформації про товари, що надійшли на підприємство (найменування, кількість, і т.д.), серійні номери і зворотній тарі і зберігання подібних даних служать табличні частини документа.
По суті, також як і в довідниках.

Документи в BAS

Документи. Форми, Обробники подій, Макети, Процедури друку, Макети

Документ має три основні форми:

  • Форма документу - основна форма як форма елемента довідника.
  • Форма списку - містить список документів.
  • Форма вибору документа - для вибору документів з інших місць, аналогічно довіднику.

У форм документа такі ж події, як і у форм довідників, такі ж макети і процедури друку. Форми також генеруються автоматично, якщо не створені взагалі ніякі. Все теж, як і в довідниках, крім функціонального призначення.

На цьому схожість закінчується.

Документи в BAS

Документи. Нумерація

Кожен документ характеризується номером, датою і часом. Система підтримує режим автоматичної нумерації документів, при якому вона самостійно може генерувати номер для нового документа. Крім цього, система дозволяє здійснювати контроль унікальності номерів документів, не дозволяючи створювати документи з однаковими номерами. Система автоматично підтримує режим, при якому унікальність номерів і автоматична нумерація можуть виконуватися в межах певного періоду (день, місяць, квартал, рік). Наприклад, якщо періодичність встановлена ​​рік, то з нового року система знову почне нумерацію зазначених документів з 1.

Цю нову настройку можна знайти в основний палітрі властивостей на закладці «Нумерація».

Документи в BAS

Ці важливі характеристики, дата і час, дозволяють встановити сувору тимчасову послідовність здійснення операцій. Таким чином, документи можуть відрізнятися один від одного не тільки номером, але і своїм становищем на тимчасової осі. В результаті завжди можна сказати, яка з цих двох операцій була здійснена раніше.

Документи. Рухи

Ще одним дуже важливим властивістю є «Проведення», під нього в основний палітрі властивостей відведена окрема закладка.

Документи в BAS
На програмному рівні додається подія «Обробка проведення». Порядок дій такий:

  1. Спрацьовує процедура «Перед записом» на формі
  2. Спрацьовує процедура «Перед записом» в модулі об'єкта
  3. Спрацьовує процедура «При записі» в модулі об'єкта
  4. Спрацьовує процедура «Обробка проведення» в модулі об'єкта
  5. Спрацьовує процедура «При записі» на формі
  6. Спрацьовує процедура «Після запису» на формі

Тобто на відміну від довідників доданий пункт 4.

Тут є кілька додаткових властивостей.

Перемикач «Проведення» - має два стани:

«Дозволити» - якщо встановлений в таке становище, то документ буде робити рухи по регістрах, які ви вкажете в віконці нижче. Так само буде програмно оброблятися процедура «Обробка проведення». У положенні «Заборонити» вище описане відбуватися не буде.

Документи в BAS

Перемикач «Оперативне проведення» - має два стани:

«Дозволити» - якщо встановлений в таке становище, то документ можна переміщати в лінії часу вперед. Наприклад, документ має дату «2016.01.01» і ви хочете перепровести документ оперативно, це означає, що документ буде пере проведений на поточну дату і всі його рухи будуть теж на поточну дату, так само і дата самого документа теж буде змінена на поточну. У положенні «Заборонити» вище описане відбуватися не буде.

Документи в BAS

Перемикач «Видалення рухів» - має три стани:

«Видаляти автоматично при скасуванні проведення» - якщо встановлено в такий стан, то рухи документа будуть видалені автоматично при скасуванні проведення.
«Видаляти автоматично» - якщо встановлено в такий стан, то рухи документа будуть видалені автоматично навіть при перепроведенні документа.
«Не видаляти автоматично» - якщо встановлено в такий стан, то рухи документа будуть вилучені тільки програмно в подію «Обробка видалення рухів».
На програмному рівні додається подія «Обробка видалення проведення». Порядок дій такий:

  1. Спрацьовує процедура «Перед записом» на формі;
  2. Спрацьовує процедура «Перед записом» в модулі об'єкта;
  3. Спрацьовує процедура «Обробка видалення рухів» в модулі об'єкта
  4. Спрацьовує процедура «При записі» в модулі об'єкта
  5. Спрацьовує процедура «При записі» на формі
  6. Спрацьовує процедура «Після запису» на формі

Уроки от компании FinSoft

Документи. Послідовності

Це окремий об'єкт конфігурації. Призначені для забезпечення контролю правильності змін, внесених документами в облікові дані. Крім цієї послідовності, в разі необхідності, дозволяють відновлювати правильну картину змін.

Зробимо гіпотетичний приклад. Перша операція:

Документом прибуткова накладна було оприбутковано 10 одиниць товару по 26 гривень. Тоді залишок товару на підприємстві в сумовому вираженні дорівнюватиме 260 гривень.

Друга операція: Документом Видаткова накладна весь товар з першої операції був відправлений клієнту. При проведенні видаткової накладної були проаналізовані залишки цього товару і розраховано, що середня собівартість одиниці товару дорівнює 26 гривням. В результаті цих дій залишок товару на підприємстві, як в сумовому, так і в кількісному вираженні дорівнює нулю:

Уроки от компании FinSoft

Через кілька днів після цього була виявлена помилка в прибутковій накладній: виявляється, собівартість одиниці товару дорівнює не 26, а 20 гривням.

У першій операції змінили вартість товару з 26 на 20 гривень і перепровели документ. В результаті виявилося, що дані в системі обліку не вірні, оскільки документ реалізації «не знає» що змінилася вартість. А відповідно і собівартість.

Уроки от компании FinSoft

Для того щоб не виникало такої ситуації, ці два документа можна об'єднати в одну послідовність. Тоді, у разі зміни прибуткової накладної, система автоматично визначить, що послідовність документів порушена і зможе перепровести всі наступні документи, які можуть залежати від результатів проведення прибуткової накладної. Іншими словами, видаткова накладна буде проведена заново і, при аналізі залишків товару, буде отримана нова собівартість (20 гривень) за якою і буде списаний товар.

Документи. Введення на підставі

Для документів так само доступно введення на підставі. Це можна в деякій мірі порівняти з номенклатурою. Папка з номенклатурою є підставою для елементів. Схожа ситуація і в документах, тільки на рівні обліку. На підставі документа Замовлення покупця можна ввести, наприклад, реалізацію або надходження товарів. Ці документи стануть об'єднані в один загальний ланцюжок документів, яку можна побачити в структурі підпорядкованості.

Уроки от компании FinSoft

Таке об'єднання вельми зручно. Ми максимально заповнюємо тільки один документ, а решта з його структури підпорядкованості заповнюються автоматично в процедурі «Обробка заповнення». Для введення на підставі існує такий же конструктор як для макетів, рухів і т.д.

Документи в BAS

Також, наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітиків за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

 

( 0 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(073) 090-70-20 (095) 090-70-20 (068) 090-70-20 info@finsoft.ua