Навчальні статті. Урок - Інтерфейси. Ролі

Ця стаття була оновлена 02 Червня 2022, Чт

Доброго дня. Сьогодні ми обговоримо таку цікаву тему як «Інтерфейси і ролі» в BAS

Інтерфейси. Інтерфейс не керованих форм

Інтерфейс користувача BAS - це набір команд в меню, командних кнопок і можливості їх налаштування. Простіше кажучи, призначений для користувача інтерфейс BAS - це засіб спілкування людини і програми. Користувач в процесі роботи натискає елементи меню, а програма в свою чергу якось реагує на ці натискання.

Багато конфігурації BAS мають кілька інтерфейсів. Причому вони можуть сильно відрізнятися. Тому що різним користувачам програм потрібно різний функціонал відповідно до вирішуваних завдань. Рядовому бухгалтеру не потрібен (і навіть небезпечний) повний інтерфейс головного бухгалтера. Або менеджеру з продажу не потрібен інтерфейс менеджера зі закупівель або касира. Інтерфейси розташовані в гілці дерева конфігурації «Загальні».

Для початку давайте додамо в «Повний» інтерфейс наші доробки - нові об'єкти, які ми створили. Почнемо з того що включимо можливість зміни інтерфейсу в налаштуваннях підтримки конфігурації. Після цього додамо нове підменю «Логистика» в «Головне меню».

Виділяємо «Головне меню», натискаємо на кнопку «Нова». Тип кнопки буде «Підменю». Це означає, що при натисканні на цю кнопку буде відкрито меню, що випадає з кнопками.

Урок 26

У підміню «Логистика» додамо підменю «Справочники»

Урок 26

А в самому підменю «Справочники» додамо посилання на виклик нашого нового довідника.

Урок 26

Робимо як на картинці вище, натискаємо на кнопку «Нова» в підменю «Справочники», вказуємо тип кнопки «Дія». У властивості «Дія» натискаємо на три точки і вибираємо наш довідник. При виборі довідника у нас є на вибір кілька дій. Можна просто відкрити довідник (буде викликана форма списку) або додати новий елемент довідника (буде викликана форма елемента). Все, настройка завершена. Перевірте, що вийшло в режимі «Підприємство».

Урок 26

Інтерфейси. Інтерфейс керованих форм

Налаштування інтерфейсу в керованих формах дещо відрізняється. З'являється поняття «Командний інтерфейс» - це основний засіб навігації користувача по функціональності конфігурації. В системі він будується на основі підсистем. Розробник повинен створити в конфігурації ієрархію підсистем, яка відображатиме для користувача структуру функціональності прикладного рішення. Так само, як ми вище, додавали кнопки підменю, так само в Командному інтерфейсі працюють підсистеми, створюючи щось на кшталт ієрархії кнопок інтерфейсу.

Для прикладу візьмемо конфігурацію BAS Управління торгівлею 3.2 и трохи допрацюємо її.

Давайте спробуємо вивести наш довідник «Автомобілі» в керований інтерфейс. Перевіримо, що він включений в підсистему. Відкрийте основну палітру властивостей підсистеми «фсЛогистика» та перейдіть на закладку «Склад».

Інтерфейси та ролі

На закладці «Основні» після натискання кнопки «Командний інтерфейс» буде доступна настройка видимості, а також порядку.

Інтерфейси та ролі

Всі прикладні об'єкти конфігурації (довідники, документи, звіти і т. Д.) Прив'язуються розробником конфігурації до підсистем. Ієрархія підсистем повинна відображати структуру функціональності саме так, як вона буде представлятися користувачеві.

Вже на основі цієї інформації (структури підсистем і прив'язки об'єктів до підсистем) платформа автоматично будує командний інтерфейс для користувача. Користувачеві відображається структура прикладного рішення (ієрархія підсистем) і надаються стандартні команди доступу до функціональності прикладних об'єктів (виклик списків довідників, документів, відкриття звітів, обробок і т. д.).

Інтерфейси та ролі

Перш за все, система автоматично враховує при побудові інтерфейсу права користувача (Ролі). Наприклад, з командного інтерфейсу виключаються команди для доступу до об'єктів, які користувачеві недоступні.

Якщо для ролі Продавець призначені тільки права, необхідні для введення і проведення документа Витрата Товару, а також для перегляду довідників Товари та Контрагенти, то всі недоступні об'єкти автоматично виключаються системою з командного інтерфейсу.

Крім того, в системі існує можливість установки прав на окремі реквізити об'єктів. Використовуючи цю інформацію, система сама виключає або робить недоступними для редагування відповідні поля в формах, а також виключає колонки зі списків і звітів.

Ролі. Адміністрування та створення ролей.

Ролі - це загальні об'єкти конфігурації. Вони призначені для реалізації обмеження прав доступу в прикладних рішеннях. Роль в конфігурації може відповідати посадам або видам діяльності різних груп користувачів, для роботи яких призначена дана конфігурація:

Інтерфейси та ролі

Роль визначає, які дії, над якими об'єктами метаданих може виконувати користувач, який виступає в цій ролі:

Інтерфейси та ролі

Для кожного об'єкта конфігурації можна виділити кілька основних прав ролей:

На програмному рівні (непрямі виклики або іншими об'єктами):

  • Читання - це право дає отримати дані, наприклад документа, на рівні платформи. Тобто власник не побачить сам документ, але дані цього документа отримати може. Наприклад, користувачеві потрібно дивитися тільки список документів, але не відкривати їх. Для цього буде достатньо читання.
  • Додавання - дозволити програмно додавати документ, припустимо деякою обробкою.
  • Зміна - редагування реквізитів об'єкта.
  • Проведення і скасування проведення - це однойменні права програмно взаємодіяти з документом, і такі права є тільки у документів.
  • Перегляд - перегляд форм елемента.

На інтерактивному рівні (дії користувача):

Всі права з приставкою «Інтерактивно». Інтерактивне додавання, інтерактивне видалення і т.д. ці права поширюються на дії конкретно користувача. Якщо якесь право недоступне і користувач захоче порушити заборону, він побачить  попередження про обмеження доступу.

Роль користувачеві можна призначити, відкривши одного з користувачів в списку користувачів, який можна відкрити в режимі конфігуратора через меню «Адміністрування» - «Користувачі». Відкривши користувача і зайшовши на закладку «Інше»

Інтерфейси та ролі

На цій закладці можна так само вказати основний інтерфейс, при запуску програми буде відкрито саме він, якщо у користувача є роль для його використання.

На закладці «Основні» можна задавати ім'я користувача, його пароль і способи аутентифікації.

Інтерфейси та ролі

Так само можна заховати користувача в списку вибору при запуску системи, знявши галочку «Показувати в списку вибору». Можна заборонити змінювати пароль, включивши однойменну галочку.

Також, наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітиків за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

( 6 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(073) 090-70-20 (095) 090-70-20 (068) 090-70-20 info@finsoft.ua