Навчальні статті. Урок - Ліцензії BAS

Ця стаття була оновлена 04 Травня 2022, Ср
Зміст
  1. Ліцензії BAS
  2. USB ліцензії
  3. Програмні ліцензії
  4. nethasp.ini

Ліцензії BAS

Третій випуск навчальної серії, в якому ми поговоримо про ліцензії BAS.

Ліцензійні угоди BAS це не проста тема. Вони постійно змінюються, доповнюються і перед тим, як робити якесь однозначну заяву, варто ознайомитися з поточною політикою BAS в області ліцензування на їхньому сайті і чітко розуміти критерії вашої ситуації. Для фірми, яка розташована в одному мережевому просторі, будуть діяти одні умови, а для іншого - інші.

Ми ж розглянемо ліцензування більш примітивно. Кінцевий користувач, як і програміст, в більшості випадків стикається з одним з типів ліцензій: це або програмні або USB ліцензії і до ліцензійного договору вони мають лише непряме відношення.

USB ліцензії

Загальний вигляд USB ключа:

usb ключ

Це всім звична «флешка», тільки на ній записана специфічна інформація, яку не можна видалити. Білою рамкою обведено маркування ключа. Це ключова інформація.

«H4 M1» - це маркування ключа. Він каже нам, що перед нами ключ від одного користувача поставки. Тобто це ключ на одне робоче місце.

«ORGL8» - це серія ключа. Дуже важливий параметр, якщо ви хочете на одному комп'ютері запустити кілька однакових ключів і змусити їх працювати в парі. Справа в тому, що ключі однакових серій не можуть працювати на одному комп'ютері під керуванням одного менеджера ліцензій. Для цього потрібні вже ключі інших серій, наприклад: «ORGL8A», «ORGL8B». Це варто врахувати при покупці, припустимо комплекту основної поставки, і двох ключів по п'ять ліцензій. Два ключа ліцензій не бачитимуть одне одного, якщо встановлені в одну машину, під одним менеджером ліцензій. Їх доведеться або «розселити» на різні машини або замінити серію.

Програмні ліцензії

Программная лицензия BAS

Це один шифрований файлик, що містить ключові параметри комп'ютера, такі як:

  • мережеве ім'я комп'ютера
  • модель материнської плати
  • Об'єм оперативної пам'яті
  • тип і версія BIOS
  • список процесорів і їх параметри
  • список мережевих адаптерів і їх MAC-адреси
  • список жорстких дисків і їх параметри
  • найменування операційної системи
  • версія операційної системи (тільки перші дві цифри номера версії)
  • серійний номер операційної системи
  • дата установки операційної системи

При цьому зі списку ключових параметрів виключаються:

  • мережеві адаптери Bluetooth
  • мережеві адаптери, підключені по IEEE 1394 або USB
  • програмні адаптери WAN і RAS
  • адаптери, що не мають MAC-адреси і даних VEN_ і DEV_ з PNP-ідентифікатора
  • зовнішні накопичувачі, що підключаються по IEEE 1394 і USB

Так само вам потрібно буде заповнювати дані про організацію, які будуть зашиті в ліцензію. Вводити їх потрібно з точністю до символу! Інакше при спробі відновити ліцензію вас чекає неприємний сюрприз.

Також при установці у вас буде ряд PIN-кодів від вашої ліцензії, зазвичай це два основних і один запасний. При переміщенні ліцензії або модернізації комп'ютера за ключовими параметрами перевірки, вам потрібно буде при кожній наступній активації вказувати наступний PIN-код за списком. Рано чи пізно вони закінчаться і вам потрібно буде писати лист в службу підтримки BAS (для того щоб вам вислали новий PIN), де вам і стануть в нагоді дані які ви вводили при реєстрації.

Це, мабуть, і всі основні відмінності від USB ліцензії. З вище сказаного можна зробити висновок - USB ліцензії набагато мобильней програмної, але вартість USB ліцензії зазвичай на 20% вище. Варто переплачувати чи ні - залежить від поставленого завдання і середовища, куди буде встановлена ​​BAS. Старенький комп'ютер, яка доживає свій вік або робоча станція для перевірки працездатності плат пам'яті ОЗУ не найвдаліше місце для програмної ліцензії.

Переваги програмної ліцензії:

- Отримати та активувати ліцензію можна буквально протягом пари годин після оплати, не виходячи з офісу. Наприклад у вас з'явився новий співробітник и ви оперативно можете придбати програмну ліцензію для користувача

- Зручніше використовувати на віддалених серверах, тому що не потрібно відправляти USB ключ у дату центру.

- Зручніше використовувати на ноутбуках, у яких не завжди є вільний USB порт.

nethasp.ini

Варто відзначити також і файлик nethasp.ini. Він розташований в папці з встановленою платформою. У файлі зберігаються всі налаштування для USB ключів. Нерідко буває, що ключ не видно в мережі. У файлі можна задати, наприклад, чітке мережеве розташування ключа, вказавши IP комп'ютера з ключем, на тому комп'ютері, звідки запускаєте BAS. Задати IP і ім'я сервера або серверів і багато іншого. Якщо є проблема з USB ключем, то в більшості випадків вам допоможе настройка цього файлу.

Також, наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітиків за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

( 9 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(073) 090-70-20 (095) 090-70-20 (068) 090-70-20 info@finsoft.ua