Навчальні статті. Урок - Сервер BAS

Ця стаття була оновлена 06 Червня 2022, Пн
Зміст
  1. Що ж таке сервер BAS?
  2. Підключення до локальної мережі
  3. Серверний варіант
  4. Служба терміналів або термінальний сервер

База знаний

Другий випуск навчальної серії, в якому ми обговоримо, що таке сервер BAS.

Що ж таке сервер BAS?

По суті, ним може бути звичайний комп'ютер, що знаходиться в єдиному мережевому просторі з іншими комп'ютерами організації.

Це так само може бути дуже потужний комп'ютер серверної комплектації, що знаходиться десь в далеких Нідерландах, це часто називають хмарним сервером.

А може на сервері бути встановлена серверна windows (наприклад windows server 2012R2) і підключена служба терміналів. Що ж означають всі ці слова?

Підключення до локальної мережі

В цьому випадку, користувачі працюють в екземплярах BAS встановлених на своїх комп'ютерах, а інформаційна база розташована на загальному диску («розшарено» доступ). Для такої роботи необхідна «пряма» видимість бази, тобто бути в одній мережі з нею, звичайно є і більш складні варіанти, коли системні адміністратори роблять віртуальні мережі і об'єднують їх. Як правило, такий варіант використовують, коли в базі працюють 2-3 користувача і активність роботи не висока.

Цей варіант має як переваги, так і недоліки.

Переваги:

  • Мінімальна вартість впровадження, тому що не потрібні дорогі сервери та їх обслуговування
  • Простота налаштування. Потрібна локальна мережа і "розшарена" папка з базою.

Недоліки:

  • Низька надійність. У разі нестабільної роботи мережі в момент проведення документів можливі помилки в базі, аж до повної її недієздатності із втратою всіх даних.
  • Низька швидкість роботи.

Серверний варіант

Передбачає підключення додаткового програмного забезпечення у вигляді серверної служби BAS і бази даних, наприклад, MSSQL. Для чого ж вона? Серверна частина BAS використовується як правило, коли користувачів, що працюють одночасно в базі більше 5. Серверна частина являє собою якийсь «балансувальник» навантаження, що дозволяє взаємодіяти з базою даних, динамічно розподіляти кількість робочих процесів, тим самим навантаження рівномірно лягає на ядра процесора.

У найскладнішому варіанті за допомогою серверного варіанту можна зробити Кластер серверів. Тобто об'єднати кілька робочих фізичних або віртуальних серверів в відмовостійкий кластер, управляти яким буде центральний сервер. Тим самим в разі виходу одного з серверів - робота паралізована не буде.

На додаток до цього можна використовувати службу терміналів, для більш зручної організації роботи користувачів. Варіанти розміщення бази BAS розглянемо в наступних наших статтях.

Служба терміналів або термінальний сервер

Сервер терміналів - це сервер, який надає кожному користувачеві окремі ресурси (обчислювальні) у вигляді сесії, для вирішення різного роду завдань. Як правило це потужні сервера, або ж кластери серверів. Візуально підключення виглядає наступним чином (Windows платформа):

Окно подключения к удаленному серверу

Після того як користувач зайшов на сервер, він практично не бачить відмінності. Більш того, з технічного боку: можна заходити на сервер терміналу з телефону або планшета .... (Якщо політика безпеки компанії дозволяє це)

У серверних операційних системах Windows Server встановлюється у вигляді окремої ролі. І в залежності від кількості куплених термінальних ліцензій (за замовчуванням 2 одночасних підключення) - надає кількість підключень. Для чого ж він? Розподіл доступу до тих чи інших документів, баз BAS або інших продуктів. Зручно і в плані адміністрування, коли потрібно на один сервер встановити все необхідне ПЗ і налаштувати один раз резервне копіювання, ніж стежити за всіма комп'ютерами користувачів та «бекап» їх. У разі ж якщо BAS встановлена ​​на термінальному сервері, то, наприклад, оновити платформу не складе ніяких труднощів, навіть якщо користувачів більше 100. Досить це зробити під правами адміністратора, у всіх же інших вона оновиться теж.

Приклад, як виглядає сервер очима адміністратора:

Администраторская панель

Також, наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітиків за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

( 12 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(095) 090-70-20 (068) 090-70-20 (093) 090-70-20 info@finsoft.ua