Уроки BAS Звіт "Валовий прибуток"

Ця стаття була оновлена 24 Травня 2022, Вт
Зміст
  1. Звіт "Валовий прибуток"
  2. Показники Звіту
  3. Кількість
  4. Вартість продажу
  5. Вартість і Кількість
  6. Собівартість
  7. Валовий прибуток
  8. Ефективність

Уроки 1С: Отчет "Валовая прибыль" в 1С Предприятие.

Звіт "Валовий прибуток"

На минулому уроці ми обговорювали звіт "Вартісна оцінка складу", в якому ми можемо побачити інформацію про очікувану валового прибутку, а сьогодні ми поговоримо про звіт "Валовий прибуток підприємства", в якому відображається вже отриманий валовий прибуток. Розповідати будемо на прикладі конфігурації BAS Комплексне управління підприємством

Звіт можна знайти в інтерфейсі Фінансовий результат і контролінг - Звіти по фінансовому результату - Валовий прибуток підприємства.

Звіт валовий прибуток

Звіт валовий прибуток

Звіт Валовий прибуток ідентичний зі звітом Продажі, але крім цього в ньому ви зможете побачити собівартість проданого товару, рентабельність продажів, валовий прибуток, ефективність націнки.

Показники Звіту

Розглянемо окремо кожен показник:

Кількість

- відображається кількість проданого товару за обраний період в звіті. Дані беруться з документів продажів - Звіт про роздрібні продажі, Реалізація товарів та послуг.

Вартість продажу

- виводить суму проданого товару за обраний період, можна побачити суму включає ПДВ і без ПДВ. Валюта в звіті управлінська, тобто та яка вказана в налаштуваннях параметрів обліку.

Вартість і Кількість

в звіті Валовий прибуток повинна бути рівна Вартості і Кількості в звіті Продажі. Якщо відрізняється, тоді необхідно дату актуальності послідовності документів. (Операції - Проведення документів - закладка Відновлення послідовності). Таке зустрічається, коли документи проводяться або змінюються заднім числом, тобто не оперативно, і таким чином межа послідовності зсувається на ту дату, в якій були зроблені зміни.

Собівартість

- показує собівартість проданого товару, береться з руху по регістру "Партії товару" в документах Надходження товарів і послуг. При цьому враховується метод списання партій, який використовується на підприємстві (ФІФО, ЛІФО). Так само в собівартість потрапляють послуги (наприклад, доставка), які вказані в документі Надходження товарів і послуг, акцизи, митні збори. Що стосується ПДВ - при встановленій галочці в облікової політики "Не вмикати ПДВ у вартість партій", Валовий прибуток буде розраховуватися без урахування ПДВ в собівартості. Якщо галочка не активна, то ПДВ включається в розрахунок Валовий прибуток, при цьому виключена галочка ніяк не відбивається на собівартість в регістрі ПродажіСебестоімость, тут ПДВ так і буде враховуватися.

Отже, формула розрахунку Собівартості в звіті "Валовий прибуток"

Собівартість = Сума закупівлі — ПДВ + Доп.Витрати.

На жаль в цьому звіті не передбачено врахування прямих витрат, таких як зарплата, оренда складу, комунальні послуги, які теж впливають на собівартість товару. Але фахівці компанії FinSoft завжди готові зробити для своїх клієнтів звіт будь-якої складності.

Валовий прибуток

- являє собою маржинальний дохід від продажу товару, де від виручки віднімається собівартість товару.

Рентабельность = (Выручка (Стоимость) - Себестоимость)*100/Выручка

Ефективність

- колонка в якій відображається% зробленої націнки.

Звіт Валовий прибуток, як і будь-який звіт, можна групувати в розрізі складів, покупців, організацій, менеджерів. Так само для наочності картини продажів користуйтеся сортуванням по ефективності, за валовим прибутком, за рентабельністю.

Важливо! Зверніть увагу, якщо у вас не варто в облікової політики галочка "Списувати партії при проведенні документів", тоді ваша собівартість не формуватиме і відображатися у звіті Валовий прибуток. Ви можете встановити галочку, або скористатися обробкою Проведення по партіях, яка виконує проведення по партіях по всім документам.

Так само основною проблемою формування неправильної собівартістю, коли товар продається в мінус, і при продажах з'являється службове повідомлення "Не списується по партіях". Це означає, що товар по партіям не списався, і по ньому не прорахувалася собівартість. Для того щоб знайти причину, необхідно сформувати звіт "Відомість по товарах на складах" і "Відомість по товарах в роздробі", в угрупованнях розгорнути по документам руху. Так ви побачите повну картину, чому не списується товар. Основні проблеми:

- в базі не ввели документ надходження, або не оформлений повернення від покупця;

- документ надходження пізніше ніж документ продажу (навіть секунда впливає);

- невірний введення інформації, тому необхідно для звірки піднімати первинну документацію;

- пересортиця, надлишки, недостача.

Тепер, коли ми розглянули основні показника, подивимося, які є налаштування у звіту.

Сам звіт може показувати інформацію у різних розрізах, наприклад по організаціях, по менеджерах, за напрямками діяльності.

Є швидкі фільтри по періоду, організації, підрозділу, менеджеру.

 

Звіт валовий прибуток

Звіт валовий прибуток

як і в більшості звітів можна вмикати та вимикати поля, міняти сортування, тощо

звіт валовий прибуток

Також є перемикач між різними варіантами звіту:

звіт валовий прибуток

звіт валовий прибуток

Таким чином, для правильного формування звіту необхідно враховувати налаштування вашої облікової політики, а так само дотримання послідовності документів, і якщо у вас дуже часто міняються документи заднім числом, то необхідно виконувати перепроведення документів(Операції - Проведення документів).

На цьому наш урок закінчений, сподіваємося наша інформація стала для вас корисною, пишіть коментарі на нашій сторінці в ФБ, а також шукайте у нас на сайті багато цікавої і корисної інформації.

З іншими корисними темами ви можете ознайомитися в нашій базі знань

Якщо Ви ще не придбали цю програму, у Вас є чудова можливість це зробити в нашому магазині

Крім цього, ми надаємо послуги Супроводу BAS

Також Ви можете ознайомитися з модулями для програми BAS

Також, наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання, практикуючим програмістом нашої компанії.

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітиків за телефонами:
(093) 090-70-20
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

( 12 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(095) 090-70-20 (068) 090-70-20 (093) 090-70-20 info@finsoft.ua