Традиційний і програмний РРО: особливості та відмінності

Ця стаття була оновлена 01 Червня 2022, Ср
Зміст
  1. Що ж таке РРО?
  2. Де застосовуються фіскальні апарати?
  3. Чим відрізняються касові апарати, фіскальні реєстратори і програмний РРО?
  4. Касовий апарат
  5. Фіскальний апарат
  6. Програмний РРО
  7. Переваги програмного РРО:
  8. Помилки при підключенні фіскального реєстратора до BAS
  9. Коли реєстратор фіскалізують, то і працювати з ним потрібно строго по регламенту, тому що всі дії потрапляють в податкову і за помилки доведеться сплачувати штрафи.

 


Подключение фискального регистратора к BAS

При автоматизації бізнесу кожен власник рано чи пізно стикається з необхідністю підключення торгового обладнання до BAS.

Сьогодні ми розглянемо, що ж таке програмний РРО та визначимо, в чому його відмінності у порівнянні з традиційним, до якого відносяться фіскальні та касові апарати. Крім того, розповімо про помилки, які можуть виникнути при підключенні фіскального апарату до BAS.

Що ж таке РРО?

Згідно ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»: 

Реєстратор розрахункових операцій - пристрій, що має фіскальні функції. Він використовується для реєстрації оплат за продані товари та надані послуги, а також операції, пов'язані з купівлею та продажем іноземної валюти. На сьогоднішній день існує так званий традиційний РРО та програмний РРО.

Де застосовуються фіскальні апарати?

Згідно інформацією, викладеною вище, програмне РРО Україна, так само як і інші його види, має застосовуватися в сфері обслуговування: в кафе, ресторанах, барах, супермаркетах, інтернет-магазинах, медичних центрах, спортзалах, салонах краси, кур'єрських службах, пунктах обміну валют і т. п.

Чим відрізняються касові апарати, фіскальні реєстратори і програмний РРО?

Касовий апарат

Відноситься до традиційного РРО. Його часто використовують для малого бізнесу - кіосків, лотків, сфери послуг. Він має ряд таких характеристик:

  • всі позиції товару заводяться під кодами;
  • є можливість програмувати апарат (при необхідності зміни цін або асортименту);
  • є можливість передавати інформацію в BAS;
  • обмежена пам'ять апарату (найменування товару в чеках виводиться скорочено, кількість позицій обмежена).

Фіскальний апарат

Теж традиційний вид реєстратора розрахункових операцій. Він призначений для сфери послуг та торгових точок, асортимент яких досить великий, а їх діяльність передбачає не тільки продаж товару і видачу чеків, а й обладнане робоче місце касира. Він має такі характеристики: 

  • є можливість синхронізуватися з базою BAS (не потрібно щоразу перепрограмовувати апарат, якщо є необхідність поміняти ціни і асортимент);
  • необмежена пам'ять (в чек буде вибиватися те найменування, яке Ви самі призначите і є можливість вносити необмежений асортимент товару та послуг);
  • висока швидкість друку чеків;
  • можливість друку подарункових купонів;
  • налаштування передачі даних до податкової за розкладом (раз в 15 хвилин, або раз на годину), тобто, Ваша обслуговуюча компанія може налаштувати, наскільки часто Вам необхідно відправляти дані в податкову.

Програмний РРО

Це вже не пристрій, а як свідчить назва - програма або простіше сказати додаток, який можна встановити не тільки на комп'ютер, але і на телефон. Він залежить від інтернету і без нього пропрацює не більш 36 годин, якщо є зарезервовані фіскальні номери чеків. 

Програмне РРО Україна не зберігає чеки в своїй пам'яті, як традиційне. Для їх фіскалізації воно просто зв'язується з сервером податкової, де ті згодом і залишаються. Якщо є необхідність видати чек клієнту, можна відправити його на електронну пошту або в будь-який з месенджерів. Клієнту, у свою чергу, не потрібно зберігати паперовий варіант чека, він у будь-який момент може отримати доступ до нього на сайті податкової. Безумовно, можна буде організувати і роздруківку, але для цього знадобиться принтер.

Переваги програмного РРО:

  • Не потрібно купувати спеціальне обладнання і обслуговувати його, як у випадку з касовими і фіскальними апаратами. Додаток можна встановити на свій ноутбук, смартфон, планшет.
  • Платити можна або абонплату, або за чек.
  • Немає певного терміну експлуатації, так як програмне РРО Україна буде працювати на встановленому гаджеті завжди, може лише оновлюватися. 
  • Простота підключення. Немає проблем із сумісністю обладнання, застарілими інтерфейсами та драйверами.
  • Економія на розхідниках. Не потрібно друкувати кожен чек, його можна надіслати клієнту електронною поштою або повідомленням, а в разі потреби роздрукувати на звичайному принтері або принтері чеків.

Варто відзначити, що існує безкоштовний ПРРО від податкової, а також різні комерційні варіанти. Останні інтегруються з  BAS, що робить їх більш затребуваними.

Рекомендуємо звернути увагу на сервіс - Cashalot, який вбудований в конфігурації BAS.

Для початку користування програмним РРО Cashalot потрібно виконати кілька дій:

  • Зареєструватись в електронному кабінеті Cashalot;
  • Завантажити та встановити програмне забезпечення;
  • Зареєструвати ваш ПРРО у податковій;
  • Встановити фіскальний реєстратор у конфігурації BAS.

Настройка ПРРО

Звертайтеся в FinSoft і ми допоможемо вам обрати оптимальний варіант програмного РРО та швидко підключити його до вашої програми.

Помилки при підключенні фіскального реєстратора до BAS

Як виявилося, підключити фіскальний реєстратор до BAS (або будь-якої іншої обліковій системі) не так вже й просто. Сьогодні ми розповімо Вам про проблеми, пов'язані з фіскальними реєстраторами, і помилки, з якими ми зіткнулися, а також розповімо шляхи вирішення цих проблем. 

Ось кілька цікавих історій про проблеми, пов'язані з підключенням фіскальних реєстраторів, з якими зіткнулися фахівці компанії FinSoft. 

Давайте ж по черзі розглянемо, які варіанти підключення фіскальних реєстраторів є і які з ними виникали проблеми.

Выбор способа подключения регистратора

 

Насамперед Вам необхідно визначитися: за допомогою якого інтерфейсу будете підключати свій фіскальник. Найпопулярнішими є підключення за допомогою порту RS-232 (com-порт) або USB-інтерфейсу за допомогою спеціального перехідника, але слід зазначити, що перехідники необхідно вибирати, враховуючи індивідуальні обставини. А саме варто відзначити, що в різних перехідниках різні чіпи і під кожен перехідник потрібно окремо шукати драйвер, а з приводу вибору перехідника, то в цьому випадку потрібно питати у тих, у кого купується реєстратор.

!!! Не поспішайте купити перший-ліпший перехідник, краще скористайтеся допомогою кваліфікованих фахівців. 

Існує ще один, ал менш популярний спосіб, через Ethernet-порт, тобто за допомогою інтернету, але цей метод досить рідко використовується, оскільки при відсутності інтернету Ви не зможете працювати з обладнанням. 

Для того, щоб протестувати роботу і функціонал, можна використовувати сервісне ПО, яке входить в поставку разом з драйверами для фіскального реєстратора. 

Наступне питання, яке виникає - вибір драйвера РРО, за допомогою якого відбувається взаємодія з BAS. Найголовніше - це знайти драйвер на офіційному сайті виробника обладнання, але варто враховувати, що якщо на сайті кілька версій драйверів, то при виборі потрібно враховувати версію ПО вашого реєстратора, яка написана в специфікації, або уточнювати в технічній підтримці повністю працездатну версію. До написання статті нас надихнули помилки, котрі часто виникають при підключенні фіскальних апаратів.

Datecs FP 101 Smart Модель: Datecs FP-101 Smart

Ошибка при подключении фискального регистратора

Помилка: остання версія драйвера не підтримувала версію ПО реєстратора.
 

 

Мини ФП 54.01 Модель: МІНІ ФП 54.01

Помилка: при друку чеків була виявлена ​​помилка, через яку товар друкувався завжди з однієї і тієї ж податкової групою. Рішення, яке було застосовано (для обох випадків) використання драйвера на версію менше.

!!! При скачуванні драйвера на офіційному сайті зверніть увагу на опис версії, а також у кожної моделі ще може бути різна версія внутрішнього ПО (прошивка). Після того, як встановили драйвер, можна переходити до підключення реєстратора до BAS. Робиться це за допомогою спеціальних обробок, які розробляються виробником. Варто зауважити, що такі обробки розроблені таким чином, що не у всіх випадках підходять для тестування роботи реєстратора в нефіскальному режимі. Нижче найпростіший приклад з описом, для яких реєстраторів підходить певна версія драйвера.

Пример спецификации к драйверу

!!! Нефіскальних режим - режим, при якому фіскальному реєстратору не присвоєно фіскальний номер і він не зареєстрований в податковій. У цьому режимі можна робити все що завгодно, щоб перевірити весь функціонал.

Коли реєстратор фіскалізують, то і працювати з ним потрібно строго по регламенту, тому що всі дії потрапляють в податкову і за помилки доведеться сплачувати штрафи.

Що це означає?

Наприклад, при тестуванні реєстратора Datecs FP-320 була виявлена ​​наступна проблема: надрукувати чек звичайним способом не вийде, так як дана модель не підтримує друк фіскальних чеків в нефіскальному режимі. Визначити це досить легко, якщо знати де шукати. Нижче наведено приклад описаної ситуації при тестуванні роботи реєстратора за допомогою сервісного ПО.

Тест фискального регистратора

Отже, які висновки можна зробити з картинки вище?

Як ми знаємо, друк чека на фіскальному реєстраторі - це чітка послідовність команд, яка складається з: 

  • звернення BAS до фіскального реєстратора (відкриття з'єднання через com-порт або usb-інтерфейс);
  • відкриття чека (друкується "шапка" чека, яка включає в себе інформацію про підприємство, номер зміни і касира);
  • друк рядків чека (на цьому етапі виконується друк безпосередньо товару, який ми продаємо);
  • закриття чека (друкується "підвал" чека, в якому підводиться підсумок суми по чеку, а також текст-подяка для покупців, який Ви запрограмуєте).

Проявивши трохи математичних здібностей, не складно порахувати, що помилка, наведена на зображенні, виникла на третьому етапі, разом з поясненням, чому вона виникла.

Як вийти з положення - використовувати друк нефіскальних чеків. Різниця в типах полягає в тому, що в нефіскальному чеку можна вивести на друк заданий Вами текст. Оскільки в типових обробках такої можливості немає, її потрібно додавати вручну, озброївшись специфікацією і посібником для програмістів, які йдуть в комплекті з драйверами для реєстратора. Але бувають і виключення, коли модель не підтримує нефіскальні типи чеків, як наприклад Excelio FP-280. У таких випадках необхідно звернутися в службу технічної підтримки.

Ошибка при подключении фискального регистратора

Ще одна проблема була виявлена ​​при підключенні моделі МІНІ ФП 54.01. 

У нефіскальному режимі в реєстраторі немає зареєстрованих касирів, тому Ви не зможете надрукувати текст. 

Вихід із ситуації: додати вручну код реєстрації касира перед друком чека, взятий з специфікації до драйвера. 

Отже, це далеко не всі помилки і перипетії, з якими зустрічаються при підключенні фіскального реєстратора до BAS, і в подальшому ця стаття буде тільки розширюватися, щоб Ви завжди могли знайти рішення проблем. 

Але, якщо для вашого виду діяльності потрібно використовувати РРО, то рекомендуємо звернутися до фахівців для нлаштування і підключення фіскального реєстратора до BAS. 

Якщо у вас залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до наших аналітикам за телефонами:

(093) 090-70-70
(095) 090-70-20
(068) 090-70-20

Також наша компанія проводить навчання за курсами:

Навчання проводиться у вечірній час практикуючим програмістом або аналітиком нашої компанії, що дозволить вам не відриватися від роботи або навчання.

( 0 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар

Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

(073) 090-70-20 (095) 090-70-20 (068) 090-70-20 info@finsoft.ua